Klasa 4 na zajęciach technicznych

5 grudnia 2013 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Na ostatnich zajęciach technicznych I trymestru tego roku szkolnego 4 klasa prezentowała wykonane prace. Zadaniem uczniów było opracowanie dowolnego tematu z zakresu szeroko rozumianej techniki.

Warunkiem było to by opracowywane zagadnienie interesowało pracujące nad nim osoby.

Paulinę i Karolinę zupełnie pochłonęła telewizja. Dziewczyny stworzyły wyjątkowy model TV. Opowiedziały o historii telewizji i pokazały fragment lubianego przez nie filmu „Oskar i Pani Róża”.

zajecia_z_techniki_3

Most zwodzony Marty i Hani wykonany na zajęciach technicznych

Zuzia i Emilka miały mało czasu na przygotowanie prezentacji (ze względu na choroby) lecz zainteresowały nas animacją rysunkową. Przedstawione przez nie modele animacyjne pobudziły wyobraźnię a dzięki nim spróbujemy zabudować w następnym trymestrze maszynę animacyjną z tekturowej puszki…

Filip i Adaś stanowią doskonale zgrany duet zafascynowany PS 3. To urządzenie dobrze znane wszystkim w klasie, które dzięki prezentacji chłopców odsłoniło przed nami swoja historię i wiele szczegółów technicznych. Aż trudno było zakończyć dyskusję o wyższości PS3 nad Xbox lub Xbox nad PS3.

Marta i Hania od początku wiedziały o czym przygotują prezentację. Wynikiem ich wytrwałej pracy był most zwodzony.  Historyczny rys, przykłady dawne i współczesne, a przede wszystkim własnoręcznie wykonany model zainteresował wszystkich słuchaczy.

Remek i Dominik napisali książkę pt. „Czołgi”. Każda jej kartka pokazywała prawdziwą pasję i ogromne zainteresowaniem tematem. Porównywanie wielkości prezentowanych przez chłopców jednostek do sali lekcyjnej obudziło w nas szczery respekt i odrobinę grozy.

Dominik i Antoś z prawdziwym zamiłowaniem przygotowali książeczkę o produkowanych w Polsce autobusach marki Jelcz. Wiele z modeli prezentowanych przez chłopców mogliśmy obejrzeć już tylko na przygotowanych zdjęciach. Tymi nowszymi uczniowie i nauczyciele codziennie dojeżdżają do szkoły.

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Osiągnięcia artystyczne naszych uczniów

Z radością informujemy o sukcesach artystycznych naszych uczennic!

Zamknij