Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego nagrodziło Zuzię i Joasię

25 marca 2014 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Z dumą informujemy, iż Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Juliana Tuwima” doceniło prace dwóch naszych uczennic Zuzanny Dymickiej za pracę do wiersza pt. „Okulary” oraz Joannę Mazur za pracę do wiersza pt. „Kotek”.


zuzia_joasia nagrodzone_20Na XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Juliana Tuwima” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza wpłynęło 2627 prac plastycznych nadesłanych z 384 szkół i placówek wychowania pozaszkolnego z wszystkich województw. Jury przyznało 28 równorzędnych nagród i 19 wyróżnień w czterech grupach wiekowych. Ponadto autorzy 55 prac zostali zakwalifikowani do udziału w wystawie pokonkursowej.”

zuzia_joasia nagrodzone_19W gronie laureatów znalazła się Zuzanna Dymicka z kl. 3 B. Zuza otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową za ilustrację do wiersza Juliana Tuwima „Okulary”. Natomiast do udziału w wystawie pokonkursowej, Jury zakwalifikowało Joannę Mazur z kl. 3 A za pracę plastyczną do wiersza Juliana Tuwima „Kotek”. Pracę Joanny można obejrzeć w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

Uroczysty finał konkursu połączony z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac odbył się 14 marca 2014r. w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego „Zamek”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności, Nasze sukcesy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij