Adwentowy Dzień Skupienia

29 grudnia 2010 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na niecodziennych zajęciach. O 8.00 wraz z panią Agnieszką poznaliśmy przejmującą historię, która przydarzyła się dawno, dawno temu w wigilię pewnemu leśniczemu. Potem, dzięki wyobraźni i rekwizytom takich jak lukrowane pierniczki, choineczka, kapelusz, wielka kwiecista chusta zamieniliśmy się w aktorów odgrywających zasłyszaną wcześniej opowieść.

Przed południem czekała na nas niecodzienna, bo adwentowa gra planszowa. Podzieleni na trzy drużyny wraz ze swoimi opiekunami: panią Agatą, panią Magdą i panem Pawłem wędrowaliśmy szlakiem od stóp do czubka choinki. Każda napotkana ozdoba oznaczała kolejne wyzwania: układanie świątecznych puzzli, pantomimiczne przedstawianie postaci z szopki, dośpiewywanie fragmentu usłyszanej kolędy, opowiadanie o świątecznych symbolach przedstawionych na pięknych ilustracjach. Nie obyło się także bez sprawdzania posiadanej przez nas wiedzy na temat adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji i zwyczajów.
W czasie wspólnej zabawy uczyliśmy się współpracy, życzliwości i odpowiedzialności za swoją postawę. Nagrodą za każde prawidłowo wykonane zadanie było zdobycie ozdoby choinkowej a pucharem dla wygranej drużyny- możliwość umieszczenia na czubku choinki gwiazdy. Na zakończenie gry wspólnie udekorowaliśmy naszą najprawdziwszą choinkę.

Ostatnią a zarazem najważniejszą część adwentowego dnia skupienia stanowiła Msza święta odprawiona w naszej szkolnej kaplicy przez księdza Adama Baba. Oj, co to była za eucharystia! Takiej aktywności uczniów mógł nie widzieć nie jeden nauczyciel. Dzieci interesowało wszystko, o wszystko chciały zapytać i na każde pytanie pragnęły udzielić minimum 11 odpowiedzi. Gdyby nie stojący między nimi a księdzem Adasiem ołtarz, najprawdopodobniej, wszyscy chcieliby siedzieć na jego kolanach. Ksiądz przeczuwając możliwość eksplozji silnego entuzjazmu zaprosił całą społeczność na pouczającą pielgrzymkę pod palmę. Tam miała miejsce nauka na temat potrzeby bycia blisko Jezusa.
To był piękny dzień. To był adwentowy dzień skupienia w naszej szkole.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij