Dwa projekty eTwinning w naszej szkole

9 października 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Miło nam przekazać kolejną dobrą informację. Już od października w naszej szkole realizowane są dwa projekty w ramach programu eTwinning.

Projekt Christmas card swap

W projekcie wymiany kartek świątecznych bierze udział kilkanaście szkół partnerskich z różnych krajów. Szkoły biorące udział mają za zadanie wykonać tyle kartek, ile szkół bierze udział w projekcie. Kartki świąteczne powinny zwierać zdjęcie dzieci które je wykonały oraz życzenia w ich ojczystym języku. Kartki będą rozesłane drogą pocztową do różnych części świata.

Głównym celem projektu jest uświadamianie i wzmacnianie poczucia przynależności do wspólnoty europejskiej oraz podtrzymanie tradycji.

Uczestnicy będą mogli zobaczyć jak wyglądają życzenia świąteczne pisane w różnych językach europy.

Kartki będą wykonywać wszystkie klasy, a te które dostaniemy będzie można obejrzeć w okolicach Świąt Bożego Narodzenia na wystawie szkolnej.

Certyfkat projektu  Christmas card swapetw_certificate_85277_pl

Projekt  ¡A cantar!

Głównym celem projektu jest poszerzenie słownictwa języka hiszpańskiego, zachęcenie uczniów do wspólnego poznania się, podniesienie umiejętności uczniów w zakresie technologii ICT, poszerzenie wiedzy o kulturze i zwyczajach Hiszpanii, poszerzenie horyzontów poznawczych i społecznych uczniów.

W projekcie wezmą udział dwie szkoły. Tematem przewodnim będą hiszpańskie piosenki dla dzieci. Partnerskie szkoły wybierają po 3 piosenki. Przez okres 6 miesięcy ( jeden miesiąc – jedna piosenka) szkoły mają za zadanie przedstawić lub zainscenizować wybrane utwory.

W ramach lepszego poznania siebie oraz kraju partnerskiego, wymiana piosenek do nauczenia odbędzie się również w języku ojczystym szkół.

Realizacją projektu zajmie się klasa IIb .

Certyfkat projektu ¡A cantar! – etw_certificate_86176_pl

 

Co to jest eTwinning? eTwinning jest częścią Comeniusa, unijnego programu dla szkół. Jest to program którego celem jest zachęcenie nauczycieli, oraz uczniów z krajów Unii Europejskiej, do podjęcia wspólnych działań edukacyjnych za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych dostępnych w szkołach lub w domach uczestników.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności, Projekt eTwinning

Zostaw odpowiedź

Facebook